LOADING

Type to search

Akciğer Kanseri Cerrahisi

Tek delikten akciğer ameliyatı ne demek? Nasıl yapılmalı?

akciger Feb 18

Tek delikten akciğer ameliyatı ne demek? Nasıl yapılmalı? Bu tekniği dünyada uygulayan ve öncülük eden (Diego Rivas, Gaetano Rocco) çok sayıda hekim bir araya geldik ve bir konsensüs makalesi ortaya çıktı. Tekniğin standartları belirlenmiş oldu. Çok merkezli ve uluslararası çalışmaların önü açılmış oldu. Makaledeki yazarlardan biri olmaktan dolayı ülkemiz adına gurur duydum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Makale linki: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31056711

Resimde kemoterapi sonrası 7 cmlik bir tümörün çıkarılabilmesi için akciğerin sol alt lobu alınan hastanın kesi görüntüsü yer almaktadır.

What does uniportal lung resection mean? How should it be performed? Many surgeons from all over the world came together (Diego Rivas and Gaetano Rocco) and wrote a consensus article. The standards of the technique is now obvious. This will open the way for multicentric international studies. Proud to be one of the coauthors. Thanks for the effort.

Article Link:  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31056711

The uniportal incision of a patient who recently underwent a left lower lobectomy for a 7 cm tumor following chemotherapy can be seen

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *